Wielkanoc
Wielkanoc
A kto z Was pamięta "Domowe przedszkole"? Może pokażecie swoim dzieciom co Wy oglądaliście, gdy byliście dziećmi?
Zapraszam na odcinek związany z Wielkanocą:
https://www.youtube.com/watch?v=bKTM6B04vDY
Na kolejnym filmie znajduje się instrukcja rysowania zająca:
https://www.youtube.com/watch?v=x8MtFu909cs
A na sam koniec kilka zabaw, które polubi każde dziecko:
1. Toczenie jajek
To zabawa polegająca na potoczeniu (rzuceniu/poturlaniu po podłodze) jajka ugotowanego na miękko. Jak najdalej. Kto najdalej, ten wygrywa.
Inną formą tej zabawy (jeszcze starszą) było celowanie jajkiem do wykopanego dołka. Także tocząc. Jeśli nie chcecie trenować jajkami po pięknym dywanie, można je zamienić na takie ze styropianu, czekoladowe w sreberku lub pobawić się piłką zamiast jajka.
2. Z papieru
Zabaw w ozdabianie jajek z papieru jest naprawdę mnóstwo. Narysuj po prostu jajko na kartce A4 i poproś pociechę o wycięcie (choć nie jest to konieczne). Następnie zdecydujcie, jaką techniką chcecie je ozdobić. Takie jajko może być wspaniałym prezentem–zajączkiem dla najbliższej rodziny:
wyklejane plasteliną,
ryż przyklejony do plasteliny,
ozdobione skrawkami gazet (wydzieranka),
ozdobione małymi figurami geometrycznymi, które maluch wcześniej sam powycinał (dobrze, może być z twoją pomocą),
pomalowane farbami,
obsypane brokatem,
mozaika, czyli drobne elementy przyklejone obok siebie,
z ulubionym bohaterem z bajki,
z zabawnym napisem,
ozdobione wyciętymi literkami z różnych gazet,
tylko czarno-białe (dowolne wzory).
3. Szukanie jajek
Ukryj w domu kilka czekoladowych jajek. Będzie ciekawie jeśli pomożesz dziecku odgadywać, gdzie są schowane przygotowując słoik z zagadkami np. W tym miejscu jest zimno i na pewno znajdziesz tam mleko (lodówka). Takie podchody są zawsze ciekawsze niż trochę oklepane ciepło-zimno.
Dla większej ilości dzieci, można przygotować po jednym jajku do znalezienia. Również słoik z zagadkami może w tym pomóc np. Tego jajka szuka dziewczynka, która ma długie włosy i jej imię zaczyna się na D. Jej jajko jest schowane w miejscu, gdzie zazwyczaj da się zobaczyć dużo kurtek(w szafie).
4. Do koła
Przygotuj mały słodki podarunek (lizak lub cukierek) dla każdego uczestnika zabawy. Ułóż je w narysowanym wcześniej na podłodze kole. Jeśli na podwórku to patykiem lub kredką. W domu można to koło wyznaczyć przyklejając szeroką taśmę do dywanu.
Każde dziecko turla jajko po dywanie tak, żeby wtoczyło się do koła. Bierze tę słodycz, najbliżej której zatrzyma się jajko. I tak po kolei. Nawet jeśli wszystkie dzieci dostają te same słodycze, to i tak polowanie na upatrzoną wcześniej, jest świetną zabawą.
5. Po omacku
Wytnijcie kilka jajek z papieru. Możesz poprosić dziecko żeby je ozdobiło, ale nie jest to konieczne. Rozłóż jajka w pokoju lub ogrodzie. Ochotnik będzie musiał przejść wyznaczoną wcześniej trasą z zamkniętymi oczami, ale nie może nadepnąć na żadne jajko.
W przypadku młodszych dzieci, najlepiej pokazać maluchowi najpierw całą trasę z otwartymi oczami. Niech sobie spokojnie przejdzie i potem spróbuje z zawiązanymi oczami.
W imieniu własnym życzę Państwu, aby nadchodzące Święta Wielkanocne napełniły Wasze serca radością i nadzieją, a chwile spędzone w gronie najbliższych dodawały otuchy i pozwalały przezwyciężyć wszystkie trudności.
Pani Kamila
Dodaj komentarz